in

Erdinç İyikul: Espor Türkiye’de futboldan sonra en popüler sporlardan biri

Erdinç İyikul: Espor Türkiye’de futboldan sonra en popüler sporlardan biri.

Geçtiğimiz günlerde Espor Arena projesini duyurarak Türkiye’de bir ilk imza atmaya hazırlanan Riot Games, Türkiye’deki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Riot Games Kıdemli İletişim ve Pazarlama Yöneticisi Erdinç İyikul, Riot Games Türkiye’nin yatırımlarından da söz etti.

Riot Games Türkiye yayınlarının tek kamera ve küçük bir toplantı odasında başladığını söyleyen İyikul, şimdi büyük bir ekiplerinin olduğunu belirtiyor. Şimdilerde işlerini büyütmeye devam ettiklerini dile getiren ünlü isim, Arena’yla birlikte çok daha fazla görsel sunabileceklerinin altını çiziyor.

“Espor futboldan sonra en popüler sporlardan biri”

Hatırlayacağınız üzere kısa bir süre önce gündeme gelen esporun spor olup olmadığı tartışmalarına espor dünyasından büyük tepki gelmişti. Esporun Türkiye’deki konumu üzerine de konuşan Erdinç İyikul, gelecek sezonun Türkiye’deki espor ortamı için çok büyük bir yıl olacağını söyledi. VF Şampiyonluk Ligi’nin yeni formatıyla daha profesyonel ve geleceğe dönük yatırımlarla ilerleyeceğinin sinyallerini veren İyikul, Arena projesiyle gelecek yılın Türk esporu adına gayet iyi bir hâl alacağını düşünüyor.

“Espor çok ciddi bir şekilde büyüyor ama ülkemizde çok ciddi bir ivme kazandı” diyen İyikul, Türkiye’de esporun futboldan sonra en popüler sporlardan biri olduğunu söylüyor. Bu gelişim sürecinde çok ciddi başvurular da aldıklarını belirten ünlü isim, gelecek yıl espor severleri “çok daha rekabetçi, çok daha güçlü, çok daha keyifli bir lig bekliyor diyebilirim” diyor.

“Bizim yaptığımız iş bir spor yayıncılığı”

“Bizim yaptığımız iş bir spor yayıncılığı” diyen Erdinç İyikul, “bu spor yayıncılığında nasıl ki iş kalitesi her geçen yıl artıyorsa, daha farklı yatırımlar yapılıyorsa; biz de aynı şekilde espor tarafında yayın kalitemizi artıracak, içerikleri zenginleştirecek, daha dolu dolu yayınlar yapacağımız yatırımlar yapmaya devam edeceğiz” diyerek Riot Games Türkiye’nin yayıncılık anlamında da büyüyeceğinin sinyallerini veriyor. Hatırlayacağınız üzere küçük bir toplantı odasında tek kamera ile yayınlarına başlayan Riot Games Türkiye, şimdilerde karşılaşma öncesi ve sonrası analizler, röportajlar ve görsel eklemelerle diğer bölgelerden daha iyi olduğu görülen bir yayıncılık hizmeti veriyor.

Riot Games Kıdemli İletişim ve Pazarlama Yöneticisi Erdinç İyikul bu röportajı hakkında düşünceleriniz neler Türkiye Espor hakkında öncu olacagını düşünüyormusunuz.Biz iyi şeyler yapıcagını dünüyoruz NEDİOLA ekibi olarak güncel haberleri ilk sizlere haberdar ediyoruz.

Bu gönderi, hızlı ve kolay gönderim formuyla oluşturuldu. Yeni içerik oluştur!

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Alperen Aras Tarafından yazılmıştır.

uzun süreli e-sport deneyimim vardır danışmanlık yaparım

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Baş Yapımcı New001 bir video ile LoL’deki değişiklikleri anlatıyor

Trump’ın ruhu dolaşıyordu