in

İki Büyük Şirket Sosyal Medyadan Duyurdu: THY ve Türk Telekom ABD’li Kuruluşlara Reklam Vermeyecek

Ankara-Washington hattında yaşanan yaptırım krizinin ardından başlayan boykot kampanyasına Türk Hava Yolları ve Türk Telekom da katıldı. İki şirket yaptığı açıklamalarda ABD merkezli kuruluşlara reklam vermeyeceklerini açıkladı.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün sosyal medya üzerinden alınan kararı duyurdu.

Yahya ÜSTÜN on Twitter

ABDyeReklamVerme Türk Hava Yolları olarak devletimizin ve milletimizin yanında yer alıyoruz. Konu ile alakalı gerekli talimatlar ajanslarımıza verilmiştir.

Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörü Hamdi Ateş de sosyal medyadan yaptığı açıklamada kampanyaya katıldıklarını söyledi.

HAMDİ ATEŞ on Twitter

Türk Telekom ailesi olarak biz de #ABDyeReklamVerme kampanyasına dahil oluyor, devletimizin ve milletimizin yanında yer alıyoruz. Konu ile alakalı gerekli talimatlar ajanslarımıza verilmiştir.

İki şirketinde aldığı karar sosyal medyanın gündeminde…

Levent on Twitter

ABDyeReklamVerme THY’nin ihtiyacı olmadığı halde 11 milyar dolarlık uçak siparişi verildi. Onu niye iptal etmiyorsunuz?

Erem Şentürk on Twitter

Yerli ve milli şirketler birer birer ABD’li medya ve internet şirketlerine reklam vermekten vazgeç geçiyorlar. THY de bütçelerini kesti. Yabancılara reklam yok. Arkasından Google gibi şirketlere vergi ve rekabet cezaları gelir inşallah. AB’nin cezalarını emsal kabul edebiliriz.

Bozaci7788 on Twitter

@KptKUTERO amerikaya verilen reklam karsiliginda Turkiyeye doviz getiriyorsa reklam vermeye devam etmeliler. 1 dolar yakan adamin verdigi tepkiyle ayni seviyede bir tepki THY gibi kocaman bir firmaya yakismaz.

Marginale on Twitter

Günün güzel haberi.. #ABDyeReklamVerme çağrısına @TurkishAirlines’de destek verdi. Türk Hava Yolları, Abd merkezli firmalara reklamlarını kestiğini duyurdu..

Professor on Twitter

Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörü ABD’ye reklam verme kampanyasına destek olduklarını açıklamış. Ama Türk Telekom olarak ABD markası Apple iPhone cihaz satışı kampanyaları da devam ediyor. Bu ne yaman çelişki böyle. #ABDyeReklamVerme

Ne düşünüyorsun?

13 puan
Upvote Downvote

Behçet ÖZCAN Tarafından yazılmıştır.

Düzensiz, özenli

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Vestel E-Spor Yatırımlarına Şampiyonluk Ligi ve Zula Süper Lig ile devam ediyor

Espor Arena’yla ilgili detaylar açıklandı: Nerede ve ne zaman açılacak?