in

BeğenBeğen

iPhone X neden başarısız oldu?

   Eğer cebinizde 6 ila 7 bin TL akıllı telefon bütçesi bulunuyor ve iPhone X almayı düşünüyorsanız, bu haber sizi biraz üzebilir. Apple’ın büyük ümitlerle tanıttığı Iphone X firmanın yüzünü bir türlü güldüremedi.

    Apple, Eylül 2017’de iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X lansmanını gerçekleştirmişti. Ardından iPhone 8 ailesi piyasaya sürülmüş ve iPhone X, 3 Kasım’dan itibaren raflardaki yerini almıştı. Aradaki zaman farkının Apple’ın telefonu tedarik etmekte çektiği sıkıntılardan kaynaklandığı söylendi. iPhone X, üretimi zor ve pahalı, satışı ise yüksek fiyatlı olan bir cihaz oldu.

Üretim kapasitesi iki kez düşürülen çentikli telefon her şeye rağmen hedefleri tutturamıyor. Peki iPhone X neden başarısız oldu? Yapılan bir araştırma 10. yıl özel iPhone X’un neden başarısız olduğunu ortaya çıkardı.

Apple, 10. yıl özel telefonunu iddialı bir tasarım ile piyasaya sunmuştu. Büyük ümitlerle satışa çıkan 1000 dolarlık telefon, ilk olarak üretim sorunlarıyla gündeme geldi. Sonrasındaysa satılamamasıyla.

Kendisine göre, 3 Kasım 2018, yani iPhone X’ın piyasaya çıkış yıl dönümü gelmeden, Apple’ın ürünü raflardan kadırması gerekiyor. Tarihin en pahalı akıllı telefonu olmasının yanı sıra, tüketicilerin pek de hoşuna gitmeyen ekran çentiği dışında bu söyleme destek verecek bazı analizler de var.

Dünya genelinde satışları beklentilerin çok altında kalan telefonun üretim kapasitesi iki kez düşürülmüştü. Hatta düşen üretim kapasitesi nedeniyle iPhone X’daki OLED ekranı, zarar etme noktasına gelmiş ve OLED ekran üretecek farklı firmalar aramaya başlamıştı.

                       ”Çentik” trend oldu ama iPhone X başarılı olamadı

Tasarımı pek az kişi tarafından beğenilen 10. yıl özel iPhone’u çentikli ekranıyla sektörde trend olmaya başladı. İlk olarak Çinli üreticiler tarafından kopyalanan çentikli ekran, daha sonra Asus tarafından da kullanılmaya başladı. İddialara göre Huawei ve LG de çentikli ekranlara geçiş yapacak.

                     ” Samsung Note 8, S9|S9+ a Geçişler Oldu”

Sancılı Iphone X satışları esnasında aynı dönemde tanıtımı yapılıp piyasaya sürülen Samsung‘un amiral gemilerinden Note 8 serisinin gerek tasarımı gerekse teknolojik üstün özellikleri akıllarda soru işaretleri oluştururken diğer amiral gemisi S9 ve S9 Plus 2018 Şubat lansmanında en iyi kamera  vurgusuyla birçok Apple ” artık sıkıldık Apple ” söylemiyle ” Acaba değişsem mi? ” soru işaretleri arasında birçok müşteri kaybına neden olduğuda ayrıca dikkatlerden kaçmadı.

Bu gönderi, hızlı ve kolay gönderim formuyla oluşturuldu. Yeni içerik oluştur!

Ne düşünüyorsun?

35 puan
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Seçim Sonuçlarında Son Dakika!

Huawei P20 Pro İnceleme Teknik Özellikleri