in

AşkAşk

Samsung, Galaxy Note 9 Çıkış Tarihini Duyurdu!

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un merakla beklenen amiral gemisi Galaxy Note 9 onaylandıktan sonra Samsung, Galaxy Note 9 tarihini açıkladı! Samsung Galaxy Note 9 lansmanına süre yaklaştıkça, Galaxy Note 9 ile ilgili haberler de gelmeye devam ediyor.

Her yaz büyük etkinlikler düzenleyerek duyurular yapmayı gelenek haline getiren Samsung’un bu yaz yapacağı etkinlik tarihi belirlendi. Buna göre 9 Ağustos’ta Brooklyn’de gerçekleşecek bu etkinlikte, Galaxy Note 9’un tanıtımı da yapılacak.

Geçtiğimiz gün model adı onaylandığı haberini yaptığımız Galaxy Note 9, Samsung resmi YouTube kanalından yayınladığı video ile Note 9 ile ilgili ipucuları da paylaştı. Video daha sonra silinse de, videodaki ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

The little details are a big deal to each and every one of us. Robots included. #DoWhatYouCant

Sarıya çalan altın renginin dikkat çektiği videoda, arka planda da Samsung’un logosunda bulunan mavi tonuna yer verilmiş. Kalemdeki tuş ile beraber bir yeniliğin de gelmesi, videonun gidişatına göre beklenebilir. Zira Galaxy Note 9‘un S-Pen özellikleriyle ilgili iddialı sızıntılar çıkmış, beklentiler yükselmişti.

Telefon hakkındaki özellikler henüz tam olarak açıklanmış değil; ancak ortada bazı iddialar mevcut. Bu iddialara göre Note 9, daha da geliştirilmiş S-PEN deneyimi, sunacak. Buna ek olarka Galaxy S9+ modelinde yer alan kameraların daha geliştirilmiş versiyonları bulunacak ve ek olarak da pil kapasiteleri artırılacak.

   Galaxy Note 9‘daki S-Pen‘in Bluetooth destekli olacağı iddialar arasındaydı. Samsung’un videosunda, dikkatlerin S-Pen‘de olması gerektiği izlenimi veriliyor. Bakalım gerçekte hangi özellikler gelecek?

Beklentiler Samsung’un Galaxy Note 9’u iki farklı RAM ve depolama seçeneği ile sunacağı yönünde. 128 GB depolamaya sahip modelin 6 GB RAM ile geleceği, 8 GB RAM’li modelin ise 512 GB depolama ile geleceği konuşuluyor.

Donanım olarak genel hatlarıyla S9+ modeline benzeyecek. Ülkemizde Exynos 9810 işlemcisiyle gelmesi beklenen modelin, bazı bölgelerde ( ABD, Çin, Kanada gibi ) Snapdragon 845 işlemcisiyle piyasaya çıkacağı neredeyse kesin. Ortaya çıkan test sonuçlarında da bu iki işlemci gözüküyor.

Kamera tarafında da S9+ modelinde olduğu gibi f/1.5 ve 2.4 arası değişken diyaframa sahip gelişmiş seçeneğin kullanılmaya devam edeceği de bilgiler arasında. Tabii bu kameranın, Huawei P20 Pro gibi modelleri de hesaba katarsak bazı güncellemelerle Note 9’a geleceğini bekliyoruz. Bakalım Galaxy Note 9 bizlere neler sunacak? Merakla 9 Ağustos 2018’i bekliyoruz.

Siz de Galaxy Note 9 ile ilgili beklentilerinizi, yorum olarak bizimle paylaşın.

Bu gönderi, hızlı ve kolay gönderim formuyla oluşturuldu. Yeni içerik oluştur!

Ne düşünüyorsun?

326 puan
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

2019 Dünya Kick Boks Şampiyonası Antalya’da

Dev Şirket Türkiye’den Ayrılıyor mu?