in

Vestel E-Spor Yatırımlarına Şampiyonluk Ligi ve Zula Süper Lig ile devam ediyor

Vestel espor sektöründe de aktif bir rol üstleniyor

Türk sporuna yatırımlarıyla bilinen Vestel espor alanında da oyuncuların karşısına çıkıyor. Vestel Sultanlar Ligi adıyla anılan, Türk kadın voleybolunun en büyük ligine isim sponsorluğu yapan firma, Türkiye’nin her geçen gün büyümekte olan espor alanında da varlığını sürdürüyor.

Şampiyonluk Ligi ve Zula Süper Lig

Türkiye’nin resmi League of Legends ligi Şampiyonluk Ligi’ni yakından takip edenler karşılaşma sonlarında ve herhangi bir tabloda Vestel logolarını görmüş olacaklar. 2017’den itibaren Şampiyonluk Ligi’yle ortak bir çalışma yürüten Vestel, Riot Games’in Türkiye’deki espor ortamındaki tek resmi ligine destek oluyor.

Şampiyonluk Ligi’nin yanı sıra son dönemde büyük bir yükselişin içine giren Zula’ya da sponsor olan Vestel, toplamda 800 bin Türk lirası ödül dağıtmaya hazırlanan Zula Süper Lig’te de adını duyuruyor. Türk yapımı, MMOFPS oyunu Zula için desteklerini sürdüren dünyaca ünlü firma, ilerleyen dönemde espor sahnesindeki rekabete ürün desteğiyle de katılacak.

Espor ürünleri de gelecek

Geçtiğimiz günlerde Playerbros’un sorularını yanıtlayan, Vestel‘in pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcı Tunç Berkman ilerleyen dönemde Vestel’in espor planları hakkında da konuştu. Sponsorluktan sektörün aktif bir oyuncuyu konuma geçeceği görülen Vestel, yakın gelecekte espor ürünleriyle de oyuncuların karşısına çıkacak.

Artık büyüyen bir sektörde herkes yerini alıyor ve Türkiye E spor büyük adımlarla geliyor yeni haberlerle karşınızda olucagız.

Bu gönderi, hızlı ve kolay gönderim formuyla oluşturuldu. Yeni içerik oluştur!

Ne düşünüyorsun?

-1 puan
Upvote Downvote

Alperen Aras Tarafından yazılmıştır.

uzun süreli e-sport deneyimim vardır danışmanlık yaparım

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

ASELSAN’dan GOLED ekran teknolojisi!

İki Büyük Şirket Sosyal Medyadan Duyurdu: THY ve Türk Telekom ABD’li Kuruluşlara Reklam Vermeyecek